Radnai Ádám vagyok, FIDE tréner sakkedző és a ChessProducer vezetője.
Rengeteg időt töltöttem töprengéssel, milyen formában szeretném élni az életemet. Családapa, remete, popsztár, politikus, világutazó, pedagógus ellentmondásos képei keveredtek előttem.

Érdekelt az írás, a filmkultúra, a riportkészítés, a sportközvetítés, a zene, a vers, a kultúra, a különféle nyelvek, más országok, az utazás, a jóga, többféle harcművészet, szokásaink fejlesztése, a táblajátékok, a sakkozás rengeteg formája, a pedagógia, az oktatás, mint hivatás, a tehetségkutatás és a tehetséggondozás, de leginkább az, hogyan lehetne szerteágazó érdeklődési területeimet valamilyen rendszerben átadni a gyerekeknek, a jelenlévő iskolai tantárgycsomag kiegészítéseként, talán egy napon leváltásaként.
16 éves korom óta foglalkozom sakktanítással. Ahhoz, hogy az álmom megvalósíthassam, 22 évesen elhatároztam, hogy versenyzek és edzéseket tartok. Megszereztem az FM címet és vele párhuzamosan néhány ifi tanítványt, akikkel évekig együtt dolgoztunk.
Személyesen találkozhattam Szenczy Sándorral, – aki példaképem – s beszélgetéseink során világossá vált, hogy a Szeretet Szolgája vagyok. Spirituális tanulmányaim folytatódtak, és ekkor már a Baptista hit tanításait is le tudtam fordítani a rendszerem nyelvére. Mára elmondhatom, hogy megvalósult a vízióm.
A ChessProducer polihisztor edzői közösségben dolgozom, kreatív, alkotói körben. Tehetséges munkatársaimmal minden nap teszünk azért, hogy a jövő nemzedéke játékos formában, felszabadultan ismerkedjen, majd alkalmazzon különböző szemléleteket, látásmódokat.
Példaképeim
Itt olvashatjátok azoknak az embereknek az élettörténetét, akik szemléletükkel, tetteikkel jelentős hatással voltak az életemre. Mindannyian csodálatos emberek, akiket megismerve inspirálódni, tanulni, fejlődni lehet, és amikor egy pillanatra megállunk, elakadunk, elbizonytalanodunk, akkor felidézve tetteiket, kapunk egy kis erőt a folytatáshoz.
Radnai János – nagypapám
Nagypapám már fiatalon kitűnt szervezőkészségével, sportszeretetével és nyelvtudásával, ezért még a 30.-dik születésnapja előtt felkérték a magyar sport televíziózás, megszervezésével, elindításával. 1958. január 1-én elindította egyszemélyes Sportrovatát a Szabadság téri TV székházban, ami hatalmas szervezetté nőtte ki magát és pontosan 30 évig üzemelt.
A kezdetekkor az emberek számára még a TV készülék is új volt, hiszen az 1960-as Római Olimpia előtt kezdett elterjedni használatuk. A Magyar Televízió élő közvetítéseket adott az Olimpiáról, Európa Bajnokságról, vívóversenyekről, labdarúgó bajnokságról és az Esti tornának is otthont adott. Megjelent a videó visszajátszás, a színes premier és a speciális átúszás effektje két kép között.
Napjainkban 40-50 kamerával dolgoznak, akkoriban 1-2 jelentette a teljes technikát. A Magyar Televízió Sportszakosztálya egyedüli irányító szerepe az 1990. évektől szűnt meg, ugyanakkor a sportközvetítésben elért szerepe meghatározó, egyedülálló és vitathatatlan.
Nagypapám szerepel Vitray könyvében, riportot adott franciául a Római Olimpián, részt vett a VIT szervezésében a DIVSZ-ben dolgozva.
Olyan történeket ezek, melyekre méltán lehet büszke minden magyar ember és értékelheti a sportszakosztály elért sikereit.
Mindemellett számomra sokkal többet jelent, mint egy férfit, aki maradandó értéket adott minden sportkedvelő embernek. Olyan példát mutatott, melyet követni érdemes. A rengeteg kihívás ellenére az újítás, innováció úttörője volt, aki nem adta fel küldetését, hanem megvalósította elképzeléseit, világot látott, új embereket ismert meg, tanult, fejlődött, miközben jókat nevetett és mérhetetlen sportszeretetét megosztotta a világgal.
„Meghívott a pásztor imádok vele lenni,
töprengés helyett ő képes cselekedni.
Parancsolta, ha baj van tilos merevedni,
katonájaként dallamra tudok menetelni.”
Szenczy Sándor
A lehetetlen lehetségessé válik, akkor amikor hiszünk. Amikor van egy isteni akarat, ami találkozik az ember vágyával, akkor csodák születnek. – így tanítja Szenczy Sándor, baptista lelkész, misszionárius, a Baptista Szeretetszolgálat alapítója és 2020-ig elnöke.
A Baptista Szeretetszolgálat létrejöttét – amit 1996-ban alapított – úgy meséli, hogy jött Jucika néni, aki megállt a Szeretetszolgálat zöldség tárólójánál, bekopogott az ajtón, miközben valamit morzsolgatott a kezében. Azt mondta, hogy hallotta, hogy megalakult a Szeretetszolgálat és szeretné támogatni. Átnyújtotta a kis nyugdíjából összespórolt 5.000 Ft-ot és azt mondta: „Csinálj ebből világmissziót!”.
Ez a pénz nem volt egy jelentős összeg, de a Máté Evangélium 14. részében két csodáról is olvashatunk, amik példával szolgálnak, hogy ki kell lépni a csónakból, olyat kell csnálni, amit még nem tett senki.
Hinni kell a csodákban.
Jucika néni mondata először mosolyt csalt Szenczy Sándor arcára, de Máté Evangéliuma rögtön isteni felismerést is adott. Megáldották azt az 5.000 Ft-ot és kinyilvánították hitüket, hogy a csodák lehetővé válnak. Így kezdődött a világmisszió. A Baptista Szeretetszolgálatnak ma 3.500 főállású munkatársa van, 191 intézményt tart fent, 12 milliárdos költségvetéssel, naponta 30.000 ember ellátásáért felel a tagokon kívül.
Ez lett Jucika néni morzsolgatott 5.000 Ft-jából.
2014. év szeptemberétől a Szeretetszolgálat munkatársa lettem.
Amikor először jártam a Tiszteletes Pásztor irodájában büszke voltam a pillanatra, hogy ott lehetek. Elegánsan öltöztem fel, farmer, ing, zakó. Cipőm, viszont csak gördeszkás stílusú volt aktuálisan otthonomban, így egy szimpla kék DC csukában érkeztem. A Pásztor, jelezvén, hogy máskor ilyesmi emberekhez válasszak elegáns cipőt, finoman lábfejével megsimogatta lábbelim. Kaptam tőle két könyvet és egy kalapot.
Több tízezren vagyunk, akiknek gyökerestül megváltoztatta az életét, azáltal, hogy segíteni akar. Most rajtunk a sor, hogy egy komoly emberi példát állítsunk a jövő generációjának. Sok, példamutató ember van, kikről filmet érdemes készíteni az utókor fejlődése érdekében. Szenczy Sándor is ilyen.
Úgy adózhatunk a leginkább és róhatjuk le tiszteletünket, ha értékesen használjuk fel a kapott tudást és mi magunk is a szeretet útját követjük, segítjük az embereket, azokkal az eszközökkel, amire mi születtünk.
Ezért alakult meg a ChessProducer, ChessLifestyle és KidTeacher. Kibontakozott előttem a saját utam, amikor megismertem a Tiszteletes Pásztort. Minden nap azon dolgozom, hogy polihisztor oktatók mellett dolgozva, programjaim keretében értékes tudást adjunk át a jövő generációinak, akik felnőttként hasonlóképp a szeretet útjába állhatnak és támogathatják majd a világot.